Wernisaż wystawy malarskiej Picta Animalia

Wystawa odbywa się pod honorowym Patronatem Dyrektora RDLP w Poznaniu Kwiryna Napartego oraz Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.

12 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury  nr 1 w Poznaniu, (ul. Droga Dębińska 1) odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej autorstwa Julii Kaczmarczyk- Piotrowskiej. Wystawa odbywa się pod honorowym Patronatem Dyrektora RDLP w Poznaniu Kwiryna Napartego oraz Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.

Prace malarki będzie można oglądać do 23 kwietnia br. 

 

O Autorce

Julia Kaczmarczyk-Piotrowska ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego oraz Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Edukacji Artystycznej  w Poznaniu. W 2003 roku zdobyła dyplom z wyróżnieniem w zakresie sztuk plastycznych    w Pracowni Rzeźby i pedagogiki sztuki. W 2017 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu skoczyła studia w zakresie biologii. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie projektowania graficznego  w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych  i Dziennikarstwa w Poznaniu. Była prezesem Wielopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy, sędzią głównym na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w speed carvingu w Łojewie, laureatką VIII Salonu Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdzałki. W 2010 roku została stypendystką Marszałka Województwa Wielkopolskiego  za projekt: "Formy Fraktalne" (ISBN 978-83-7597-156-9) oraz  Möbelfabrik w Thale. Nagradzana na Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim w Mosinie.      W 2020 roku otrzymała Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Nr 6 im. Joachima Lelewela w Poznaniu.  W 2022 roku została nominowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych  w Poznaniu do Nagrody Dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Wielokrotnie była członkiem jury konkurów orgaznizowanym przez PFRON. Brała udział w międzynarodowych sympozjach rzeźbiarskich  w Puszczy Zielonka. Organizowała Festiwal Bliżej Natury oraz wystawy w Ogrodzie Botanicznym im. Adama Mickiewicza i była kuratorem pleneru oraz wystaw na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Wiele lat współpracowała z gminą Komorniki. Depozyty jej prac można zobaczyć w Niepublicznej Szkole Podstawowej Otwarte Drzwi – Premium, Uniwersytecie Przyrodniczym i Fundacji Rozwoju Miasta Poznania     w Poznaniu. Prace znajdują się w Ośrodkach Edukacyjnych Lasów Państwowych w Roztoce Ryterskiej, Jeziorach Wysokich, Pniewach, Marszewie. Jest Członkiem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków i Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EKOART. Prowadzi projekty w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie w Nadleśnictwie Jarocin. W 2024 roku prezentowała swoje prace na Mistrzostwach Polski Federacji Japońskiego Karate.